S deponije se vatra proširila na zgrade javnog preduzeća, a u jednom su trenutku evakuirani svi iz kruga deponije zbog opasnosti. Gust dim i smrad šire se gradom.
Grad Mostar proglasio je u ponedjeljak, 22. juna, vanredno stanje.
Grad Mostar je ranije objavio dva upozorenja građanima zbog požara na Deponiji Uborak.
''Zbog gorenja specifičnih materijala u dubljim slojevima deponije, na širem području grada, a posebice u sjevernim naseljima, bilježi se širenje gustoga dima i neugodnog mirisa paleži, što direktno utječe na kvalitetu zraka'', navodi se u upozorenju.
U gašenje su se, uz vatrogasce, uključile i Oružane snage Bosne i Hercegovine te air-tractori s Aerodroma Mostar. S deponije se vatra proširila na zgrade javnog poduzeća, a u jednom su trenutku evakuisani svi iz kruga deponije zbog opasnosti.
Podsjetimo, u ponedjeljak ujutro izbio je požar na mostarskoj deponiji Uborak, a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključila i Oružane snage BiH te air-tractori.
S deponije se vatra proširila na zgrade javnog preduzeća, a u jednom su trenutku evakuirani svi iz kruga deponije zbog opasnosti. Gust dim i smrad šire se gradom.