"Mogu donekle i razumjeti da je Sabini Ćudić nepojmljivo suprotstavljanje Dodiku i da u njenoj glavi takva reakcija na njegov poziv jedino može biti „izrežirana" i „namještena".
Predsjednica Kluba Bošnjaka u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH i potpredsjednica Stranka demokratske akcije Aida Obuća oštro je reagovala na istupe predsjednice Naša stranka Sabina Ćudić, optužujući je za političko licemjerje i partnerstvo sa Milorad Dodik.
U svojoj objavi Obuća navodi:
"Predsjednicu Naše stranke Sabinu Ćudić ozbiljno je uznemirila spoznaja da postoji neko ko na psovke njenog koalicionog partnera Milorada Dodika neće zašutjeti pognute glave, onako kako su čelnici Trojke šutjeli u Konjicu na psovanje genocida u Srebrenici.
Mogu donekle i razumjeti da je Sabini Ćudić nepojmljivo suprotstavljanje Dodiku i da u njenoj glavi takva reakcija na njegov poziv jedino može biti „izrežirana" i „namještena". Samo ne mogu razumjeti potrebu da vrijeđa inteligenciju građana uvjeravanjem da su Izetbegović i SDA Dodikovi partneri, u okolnostima u kojima je upravo ona danas u koaliciji sa Dodikom i da je svojom rukom ispunila sve njegove želje u ovom mandatu.
Pamte građani i Ćudićkine „informacije iz Neuma koje nisu dobre za Bosnu i Hercegovinu", ali i tvrdnje da „nikada neće koalirati sa SNSD-om i HDZ -om". Samo im nije jasno kako nakon svih izgovorenih laži, umjesto izvinjenja, ona nastavlja sa iznošenjem novih neistina ne bi li dobila priliku za još četiri godine u parlamentima.
Neka se predsjednica Naše stranke ne brine. Neće se niko „uzeti sa Dodikom" ili kvariti njihovu romansu koja datira još od tajnih sastanaka na Jahorini na kojima se prodavalo Ministarstvo sigurnosti kako bi Edin Forto mogao biti državni ministar.
Dodik ostaje njen koalicioni partner, sa kojim očigledno ne dijeli samo vlast već i poglede na agresiju na Bosnu i Hercegovinu, koju je evropskim parlamentarcima predstavljala kao „borbu za moć", napisala je Obuća.