Smatra da se ovom raspletu najviše obradovao Draško Stanivuković koji je, prema njegovim riječima, od Blanuše tražio da ukloni Raljića jer ga nije podržao na izborima 2024. godine.
Predsjednik banjalučkog Gradskog odbora SDS-a Željko Raljić podnio je neopozivu ostavku na ovu funkciju, a razlog je izbor Biljane Lukić za nosioca liste ove stranke u izbornoj jedinici broj tri.
On je naveo da je izbor Lukić poruka da za njegov dosadašnji rad i političko djelovanje ne postoji dovoljno povjerenje.
"Smatram da je moja politička i moralna obaveza da preuzmem odgovornost. Zbog toga ne podnosim ostavku samo na funkciju predsjednika Gradskog odbora, već i na sve ostale funkcije koje obavljam unutar Srpske demokratske stranke", istakao je on.
Poručio je kako je to jedini ispravan i odgovoran potez kojim pokazuje dosljednost i poštovanje prema volji stranačkih organa i članstva.
O ovome se oglasio i Nebojša Vukanović, lider Liste za pravdu i red.
"U dogovoru Branka Blanuše i Mladen Trivunovića, predsjednika Opštinskog odbora SDS Kotor Varoš, za nosioca liste postavljena je Biljana Lukić iz Kotor Varoša, predsjednica Aktiva žena SDS-a, mjesta 2 i 3 na listi ponuđena su Milanu Savanoviću i Medu Laziću, za SDS Banja Luku su rezervisana još i mjesta 4 i 10 na listi, a pošto nije dobio podršku svojih ljudi iz Gradskog odbora SDS Banja Luka, Željko Raljić odlučio je da podnese ostavku na funkciju i povuče se iz politike, ne zato što nije nosilac liste, jer po mojim saznanjima to nije ni tražio", naveo je on.
Smatra da se ovom raspletu najviše obradovao Draško Stanivuković koji je, prema njegovim riječima, od Blanuše tražio da ukloni Raljića jer ga nije podržao na izborima 2024. godine.