Izraelski premijer Benjamin Netanyahu najavio je da će u Vašington biti upućena izraelska delegacija kako bi američkim zvaničnicima predstavila stavove i sigurnosne interese Izraela u vezi s mogućim sporazumom između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.
Govoreći na konferenciji za medije, Netanyahu je istakao da Izrael nije direktna strana u pregovorima između Vašingtona i Teherana. Ipak, naglasio je da njegova zemlja ima vlastite sigurnosne interese koji će biti predstavljeni američkoj administraciji.
Premijer Izraela posebno se osvrnuo na iranski nuklearni program, ističući da će članovi delegacije detaljno obrazložiti izraelske stavove o tom pitanju.
Nije precizirao kada će delegacija otputovati u Sjedinjene Američke Države, niti je otkrio ko će je činiti i s kojim će američkim zvaničnicima razgovarati.










